Podróżowanie po świecie nie jest już przywilejem jedynie zamożnych ludzi. Tak naprawdę podróżowanie stało się znacznie tańsze niż kiedyś dzięki powstaniu tanich linii lotniczych, możliwości zakupu tanich biletów na pociąg i autobus, oraz łatwością podróżowania autostopem. Bardzo popularne są obecnie wczasy w Gruzji. Gruzja to państwo położone na pograniczu Europy i Azji, na Kaukazie Południowym. Dzięki pięknym widokom i niedalekiej odległości Gruzja stała się atrakcyjną destynacją w sezonie wiosenno- letnim.

Wycieczki do Gruzji organizowane przez wiele biur podróży mają bardzo atrakcyjne plany zwiedzania tego pięknego kraju. Jeśli chcemy zwiedzić głównie miasta i ich zabytki, to godnym polecenia są przede wszystkim Tbilisi, Mccheta, Batumi, Gori, Kutaisi, Zugdidi czy Signachi. Warto również wybrać się do Rezerwatu Sataplia – leży on obok Kutaisi i jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można zobaczyć las reliktowy typu kolchidzkiego. Unikatowe i zapierające dech w piersiach widoki czekają na nas w Gruzji praktycznie na każdym kroku.

Do popularnych obiektów polecanych turystom zaliczyć należy także Zamek Gonio, Muzeum Józefa Stalina w Gori, klasztor i świątynię Sweti Cchoweli i Monastyr Dżwari. Cała Gruzja obfituje wręcz w przepiękne monastyry, które prezentując się na tle gór wyglądają wprost cudownie.

Wycieczki do Gruzji można z pełną świadomością polecić zarówno starszym, jak i młodzieży. Każdy wśród atrakcji znajdzie coś dla siebie i wróci z wyprawy z bagażem pięknych wspomnień.

Zobacz więcej: CzajkaTravel.pl | Wczasy w Gruzji